• 11.01.2021

  Pojištění pro piloty - ERGO pojišťovna, a.s.

  Společnost HELITOM s.r.o. nově spolupracuje s ERGO pojišťovnou, a.s.

 • 06.01.2021

  Zahájení teoretického kurzu Dopravního pilota vrtulníků ATPL(H)/IR

  Společnost HELITOM s.r.o. si Vás dovoluje pozvat na účast v teoretickém kurzu „Dopravního pilota s přístrojovou kvalifikací ATPL(H)/IR“, který bude zahájen 17. 1. 2021 na základně společnosti HELITOM s.r.o. na heliportu Chotouň (LKCO). Budeme se na Vás těšit!

  Tým HELITOM

  Zahájení teoretického kurzu Dopravního pilota vrtulníků ATPL(H)/IR

 • 21.12.2020

  Vše nejlepší v roce 2021 přeje společnost HELITOM s.r.o.

  Vážení přátelé, přijměte prosím tento vánoční pozdrav jako poděkování za příjemnou spolupráci a Vaši přízeň během roku 2020. Do nového roku Vám přejeme zdraví, štěstí, pohodu a mnoho příjemných chvil při Vašich letech.

  Dear pilots and business partners, please accept this Christmas greeting as a thank you for the pleasant cooperation and your favour during 2020.We wish you health, happiness, well-being and many pleasant moments during your flying in 2021.

   

  Vše nejlepší v roce 2021 přeje společnost HELITOM s.r.o.

 • 01.06.2020

  Postřikování lesních porostů z vrtulníku

  Společnost HELITOM s.r.o. se dne 26. 4. 2020 se svým vrtulníkem R44 a certifikovaným postřikovacím zařízením Apollo DTM-4 účastnila postřikování pro podporu lesních porostů v boji proti kůrovci. Postřikovací zařízení Apollo DTM-4 spolu s vrtulníkem R44 a vycvičeným týmem společnosti HELITOM s.r.o. umožňuje efektivní a ekonomické provádění postřiků zemědělských plodin, lesních porostů nebo vodních ploch, které jsou součástí povolení Úřadu civilního letectví pro naši společnost. Více fotografií, za které děkujeme společnosti DronPro, můžete nalézt v naší fotogalerii.

  Postřikování lesních porostů z vrtulníku

 • 28.04.2020

  Opět naplno létáme

  V návaznosti na uvolňování restrikcí ze strany vlády ČR týkající se opatření proti šíření koronaviru SARS CoV-2 taktéž společnost HELITOM s.r.o. uvolňuje dříve přijatá omezení. V tuto chvíli pro Vás opět provádíme v plném rozsahu letové výcviky všech nabízených kurzů a poskytujeme naše vrtulníky pro Vaše využití při sportovních a rekreačních letech.

  Těšíme se na Vás!

 • 16.03.2020

  Omezení provozu

  V souvislosti s usnesením vlády č. 215 o přijetí krizového opatření proti šíření koronaviru SARS CoV-2 společnost HELITOM s.r.o. omezuje svůj provoz.

  Děkujeme za pochopení.

 • 10.01.2020

  Pomoc při dopravní nehodě

  Při dnešním výcvikovém letu se posádka našeho vrtulníku Robinson R22 stala svědky vážné dopravní nehody na křižovatce v blízkosti heliportu Chotouň. Posádka nehodu nahlásila, přistála a jako první se vydala na pomoc těžce zraněným osobám v automobilech, kde asistovala až do odvozu zraněných sanitkou a vrtulníkem letecké záchranné služby do nemocnice v pražských Střešovicích.

  Děkujeme za pomoc.

  Pomoc při dopravní nehodě

 • 30.12.2019

  Vše nejlepší v roce 2020 přeje společnost HELITOM s.r.o.

  Přejeme Vám veselé Vánoce, hodně štěstí, zdraví a pohody na palubě v roce 2020.

  We wish you a Merry Christmas, plenty of luck, good health and see you on board in 2020.

  Vše nejlepší v roce 2020 přeje společnost HELITOM s.r.o.

 • 03.12.2019

  Rozšíření výcvikových kurzů, licence pilota lehkých vrtulníků LAPL(H)

  Vrtulníková škola HELITOM rozšířila nabídku poskytovanýh kurzů o výcvik pro získání licence pilota lehkých letadel (vrtulníků) LAPL(H). Výcvikový kurz LAPL(H) vychází z kurzu PPL(H) a je určen pro ty z Vás, kteří chtějí létat pouze rekreačně a neuvažují v pokračování v profesionální kariéře pilota. Kvalifikace LAPL(H) umožňuje pilotovat jednomotorové pístové i turbínové vrtulníky s maximálně 4 osobami na palubě včetně pilota, do maximální vzhletové hmotnosti 2000 kg. Certifikát vrtulníkové školy HELITOM se všemi nabízenými kurzy naleznete zde. Přijďte se k nám naučit létat!


 • 12.10.2019

  Školení provozovatele 2019

  Společnost HELITOM s.r.o. dne 12. 10. 2018 uspořádala ve zbrusu nových prostorech společnosti na heliportu Chotouň (LK8065) periodické školení provozovatele. Letošní školení provozovatele bylo mimo jiných zavedených témat, jako rozbor nehod a incidentů za rok 2018, rozdělení vzdušného prostoru, školení bezpečnosti, okořeněno seznámením všech přítomných se specifiky vrtulníkového provozu na heliportu Chotouň, který je jako první heliport v České republice navržen a zkolaudován jako výcvikový heliport pro lety VFR den a noc s vlastní ATZ a stanovištěm pro poskytování informací známému provozu RADIO.

  Děkujeme přednášejícím i pilotům, kterých se tentokrát sešlo více než 50, za jejich účast a věříme, že školení přineslo spoustu zajímavých a užitečných informací nejen pro zbytek letové sezony 2019.

   

  Školení provozovatele 2019

 • 29.08.2019

  Výcvik letů s podvěsem HESLO 1, HESLO 2

  Vzhledem k možnostem naší nové základny jsme v uplynulých dvou dnech odlétali pod dohledem našich profesionálních pilotů ve spolupráci s rakouskou společností Heliair výcvik pro získání kvalifikace letů s podvěsem (HESLO 1 a 2) s vrtulníkem R44. Jednou z částí bylo umísťování nákladu na dva terče, kdy si pilot vyzkoušel různé délky lana, z nichž vůbec nejdelší měřilo 50 m. Rozsáhlé prostory areálu heliportu Chotouň (LK8065) v kombinaci s nedalekou pískovnou a okolím nabídly ideální prostředí pro cvičení těchto letů. Výsledkem byla velmi povedená a pro všechny zúčastněné přínosná akce. Několik vybraných fotech z výcviku si můžete prohlédnout v naší fotogalerii

  Výcvik letů s podvěsem HESLO 1, HESLO 2

 • 13.04.2019

  Facebookový profil společnosti HELITOM s.r.o.

  Společnost HELITOM s.r.o. jde s  dobou a tak ode dneška můžete aktuální dění sledovat na našem facebookovém profilu.

 • 11.02.2019

  Zahájení teoretické výuky kurzu Obchodního pilota vrtulníku CPL(H)

  Společnost HELITOM s.r.o. si dovoluje pozvat všechny zájemce o kariéru profesionálního pilota vrtulníků na teoretický kurz Obchodního pilota vrtulníků CPL(H), který bude zahájen 10. 3. 2019.  Kurz skládající se z celkem čtyř výukových bloků a samostudia pokrývá veškeré předměty dle schválené osnovy výcviku a připravuje uchazeče na závěrečné zkoušky z těchto předmětů na ÚCL. Naším kurzem Vás provedou instruktoři a piloti s dlouholetými zkušenostmi z profesionálního vrtulníkového létání u armády, policie nebo letecké záchrannné služby, kteří Vás problematikou provedou nejen čistě teoreticky dle požadavků osnov, ale taktéž z pohledu pilotů, denně se setkávajících s reálným vrtulníkovým provozem.

  Těšíme se na Vaši účast!

 • 17.01.2019

  XXVIII. reprezentační letecký ples

  Pojďte si s námi zatančit na XXVIII. reprezentační letecký ples do Paláce Lucerna v Praze, který se uskuteční 16. 2. 2019 od  19:30. Na plese se můžete těšit na výbornou hudbu, zajímavá doprovodná vystoupení a taktéž bohatou tombolu, kam společnost HELITOM s.r.o. věnovala let vrtulníkem Robinson R22. 

 • 18.12.2018

  Vše nejlepší do roku 2019 přeje tým společnosti HELITOM

  Hodně zdraví, štěstí a pohody na palubě v roce 2019 přeje tým společnosti HELITOM.

  PF 2019

 • 08.10.2018

  Letecký výlet do Salzburgu, hangár 7 Red Bull

  Poslední, téměř letní počasí dne 30. 9. 2018 využili klienti Helitomu k leteckému výletu do Salzburgu, kde navštívili legendární exhibiční hangár společnosti Red Bull. Hangár 7 (jak je označován) leží na mezinárodním letišti v Salzburgu (LOWS) a společnost Red Bull umožňuje pro přilétající návštěvníky zaparkovat přímo před samotným hangárem, čehož jsme využili. Výlet se uskutečnil s vrtulníkem R44 OK-SEF. Před příletem do Salzburgu jsme ještě provedli krátkou zastávku na vyhlášeném letišti Vilshofen (EDMV) pro dotankování. Více paliva se nám hodilo při zpáteční cestě, kde jsme místo přímé cesty domů, zvolili vyhlídkovou trasu přes Alpy, zejména pak k masivu Dachstein, dále k jezerům Hallsttatersee a Traunsee. Počasí nám skutečně přálo a tak jsme si mohli prohlédnout sjezdovky na Dachsteinu i s horní stanicí lanovky a vyzkoušet létání s R44 ve výškách přes 9000ft. Další zajímavou zkušeností bylo zobrazení Syntetic Vision na Garminu G500H jímž je OK-SEF vybaven. Ve fotogalerii si na některých obrázcích můžete zobrazení Syntetic Vision prohlédnout.

  Letecký výlet do Salzburgu, hangár 7 Red Bull

 • 10.09.2018

  Nový vrtulník Robinson R22 Beta II

  Společnost HELITOM s.r.o. rozšiřuje svoji flotilu vrtulníků. Během léta do našich řad přibyl krásný vrtulník Robinson R22 Beta II reg. OK-TSB. Přijďte se svézt!

  Nový vrtulník Robinson R22 Beta II

 • 03.09.2018

  Exkurze Airbus Donauwörth

  HELITOM s.r.o. pro své klienty uspořádal ve dnech 27. - 28. 8. 2018 letecký zájezd s exkurzí do výrobního závodu společnosti Airbus v německém Donauwörthu, kde se vyrábějí vrtulníky H135, H145, bitevní Tiger nebo vojenský transportní NH90. Po jarním letu na Aero Friedrichshafen a letu na Robinson Safety Course do německého Zweibrücken se tak již letos jednalo o třetí vydařený zahraniční výlet s našimi vrtulníky. Tentokrát jsme letěli vrtulníky Robinson R44 OK-SEF a Eurocopter EC120B OK-MMI. Povedená a velice zajímavá exkurze zahrnovala například výrobnu rotorových listů, montážní linky vrtulníků H135 a H145 nebo výcvikové centrum společnosti. Před odletem zpět do ČR, o délce cca 2 hodiny, jsme ještě stihli projít letecké muzeum Schleissheim ležící na stejnojmenném letišti severně od Mnichova. Několik snímků z celé akce naleznete v naší fotogalerii.

  Děkujeme tímto vstřícnosti našich hostitelů a průvodců ze společnosti Airbus a taktéž našim klientům, kteří s námi letěli a již se těšíme na další společný výlet.

  Tým HELITOM

  Exkurze Airbus Donauwörth

 • 11.06.2018

  Robinson Helicopter Safety Course

  Jedinečnou příležitost k účasti na Robinson Helicopter Safety Course v Evropě využili naši instruktoři a piloti. Safety Course se konal v německém Zweibrücken ve dnech od 8. 6. do 10. 6. 2018 pod vedením samotného Tima Tuckera, zalétávacího pilota a vedoucího instruktora společnosti Robinson Helicopter Company. Tento kurz, skládající se z dvoudenní teoretické části a následně letového výcviku, umožnil zúčastněným prohloubit si znalosti a dovednosti v řešení nejen nouzových situací, ale taktéž setkat se a prodiskutovat různé aspekty vrtulníkového létání s dalšími zkušenými instruktory a piloty. Pro letový výcvik byl našimi instruktory a piloty využit vrtulník R44 reg. OK-SEF, se kterým jsme s jedním mezipřistáním přiletěli již ve čtvrtek 7. 6. 2018. Náš R44 se stal, vzhledem ke svému vybavení, lákadlem pro další účastníky kurzu, včetně samotného pana Tuckera, se kterým jsme si nakonec udělali i společnou fotku (Tim Tucker druhý zprava).

  Robinson Helicopter Safety Course

 • 22.05.2018

  Článek v časopisu AERO Hobby

  Další časopis, který nejen o vrtulníku Robinson R44, reg. OK-SEF napsal článek, je AERO Hobby. Mimo jiných zajímavostí představil další stroj z flotily společnosti HELITOM s.r.o., který je nově vybaven glass-cockpitem G500H, a sice vrtulník Eurocopter EC120B, reg. OK-MMI.

  Článek dále zmiňuje předváděcí lety vrtulníku Bell 505 Jet Ranger X, které na základně společnosti HELITOM s.r.o. v Kolíně proběhly dne 25. 4. 2018 a z jejichž průběhu jsme do galerie přidali několik fotek.

  Redakci opět děkujeme za poutavý článek.

 • 22.05.2018

  Článek v časopisu Letectví + kosmonautika

  V květnovém čísle časopisu Letectví + kosmonautika vyšel článek o vrtulníku Robinson R44 Raven II, reg. OK-SEF, který je provozován společností HELITOM s.r.o. Redaktory časopisu zaujal především svým jedinečným vybavením, tedy glass-cockpitem G500H a autopilotem HeliSAS Genesys, které činí z vrtulníku OK-SEF nejvybavennější R44 ve střední Evropě. Celý článek můžete najít nejen v časopise, ale taktéž na tomto odkazu a neuveřejněné fotografie v naší fotogalerii. Děkujeme redakci Letectví + kosmonautika za zveřejnění článku a panu Petrovi Kolmannovi za krásné fotografie.

  Článek v časopisu Letectví + kosmonautika

 • 20.05.2018

  Fotolety vzducholodě Zeppelin

  Vzducholoď Zeppelin NT plující o minulém víkendu nad Prahou strhla pozornost mnoha lidí, nejen milovníků létání. Zeppelin, který do pražských Letňan přiletěl z německého Friedrichshafenu, se stal i objektem fotoletů, které v neděli na objednávku provedl vrtulník Bo 105, reg. OK-AAA společnosti HELITOM.

  Jsme rádi, že naše společnost mohla být při tak vzácné návštěvě a měla příležitost Zeppelin doprovázet nad naším hlavním městem.

  Několik málo fotografií pořízených posádkou Bo 105 naleznete zde.

  Fotolety vzducholodě Zeppelin

 • 12.05.2018

  HELICOPTER SHOW 2018

  Na letišti v Hradci Králové proběhla v sobotu 12. května již tradiční Helicopter show, která návštěvníkům nabídla jedinečnou možnost shlédnout nejen vrtulníkovou techniku, kterou můžeme vídat každodenně na českém nebi, ale taktéž méně obvyklé stroje zahraničních účastníku helicoptershow, jako například střední transportní vrtulník S-61 Seaking německého námořnictva nebo historický Bristol 171 Sycamore (rok výroby 1957), který patří skupině The Flying Bulls.

  Jako již tradičně se naše společnost zapojila i do letového programu akce, který byl zahájen slavnostním úvodním průletem skupiny vrtulníků (za HELITOM vrtulníky Robinson R22 a Bo105). Pro vrtulník Bo105 však nebyl slavnostní průlet jedinou letovou ukázkou, později se divákům předvedl v samostatném působivém letovém čísle, ze kterého jsme získali krásné fotografie. Mimo vrtulníky Robinson R22 a Bo105 naše společnost poskytla pro statickou ukázku taktéž náš nejmodernější vrtulník Robinson R44, reg. OK-SEF vybavený glass-cockpitem G500 a autopilotem.

  Helicopter Show 2018 byla opět vydařená akce úspěšně navazující na své předešlé ročníky. Těšíme se tedy již na příští ročník, kde jistě uvidíme další skvělá vystoupení a zajímavé typy vrtulníků.

  HELICOPTER SHOW 2018

 • 05.05.2018

  Dětský den

  V sobotu 5. 5. 2018 ve spolupráci s JARO s.r.o. v areálu společnosti HELITOM s.r.o. proběhl dětský den, během kterého si všichni zúčastnění, malí i velcí, užili spoustu zábavy a nevšedních zážitků, jako například prohlídku vojenské techniky, sanitního vozu včetně vybavení nebo lety s vrtulníky Robinson R44, Eurocopter EC120 a MBB Bo105. Děkujeme společnosti JARO s.r.o. za uspořádání dětského dne.

  Fotky z dětského dne si můžete prohlédnout zde.

  Dětský den

 • 25.04.2018

  Předváděcí lety Bell 505 Jet Ranger X

  Dne 25. 4. 2018 zavítal do vrtulníkového centra HELITOM na letišti v Kolíně na předváděcí lety vrtulník Bell 505 Jet Ranger X. Celá akce se těšila velikého zájmu klientů a pilotů společnosti HELITOM, kteří měli možnost nejen vyslechnout podrobné informace od zalétávacího pilota společnosti Bell Helicopters Prague a.s., ale taktéž naživo během pilotáže vyzkoušet ovladatelnost a výkonnost tohoto jednomotorového turbínového vrtulníku.

  Společnost HELITOM s.r.o. děkuje všem zúčastněným, ale hlavně společnosti Bell Helicopters Prague a.s. zastupující výrobce vrtulníků Bell Helicopter Textron Inc. za možnost se s vrtulníkem Bell 505 seznámit a proletět.

  Věříme taktéž, že vrtulníku Bell 505 se bude dařit a na českém nebi ho budeme potkávat stále častěji.

  Více fotek z předváděcíh letů lze nalézt v naší galerii.

  Předváděcí lety Bell 505 Jet Ranger X

 • 21.04.2018

  Aero Friedrichshafen 2018

  V pátek 20. 4. 2018 v ranních hodinách instruktoři a piloti společnosti HELITOM odletěli z Kolína na dlouho plánovaný, dvoudenní vrtulníkový výlet na výstavu Aero Friedrichshafen 2018, která je každoročně pořádána v německém Friedrichshafenu na břehu Bodamského jezera. Celý výlet se dvěma vrtulníky Robinson R44 Raven II doprovázelo krásné slunečné počasí a dobrá nálada všech zúčastněných. Kromě samotného výstaviště jsme navštívili taktéž muzeum výrobce letadel Dornier, které se nachází přímo na letišti ve Friedrichshafenu. Několik fotek z celého výletu naleznete ve fotogalerii.

  Ještě než jsme se vrátili zpět do Kolína, již jsme plánovali další výlety nejen po České republice, ale hlavně do zahraničí, na které se všichni těšíme a věříme, že počasí, které nás doprovázelo na této cestě nám i příště zpříjemní naše letecké chvíle.

  Aero Friedrichshafen 2018

 • 07.04.2018

  Jarní školení HELITOM

  Společnost HELITOM s.r.o. dne 7. 4. 2018 uspořádala tradiční "Jarní školení" pilotů a žáků. Na letošní jarní školení přijali naše pozvání taktéž zástupci Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod a zástupci řízení letového provozu 21. základny taktického letectva Čáslav, kteří školení obohatili o tematické přednášky.

  Děkujeme přednášejícím i pilotům, kteří se sešli v hojném počtu, za jejich účast a věříme, že školení přineslo spoustu zajímavých a užitečných informací nejen pro letovou sezonu roku 2018.

  Jarní školení HELITOM

 • 25.03.2018

  Let pro televizní pořad "V siedmom nebi"

  V sobotu 25. března 2018 uskutečnila naše společnost let pro televizní pořad "V siedmom nebi" slovenské televize Joj. Nejdůležitější osobou na palubě byla 18-ti letá Stanka, které se díky pořadu plnilo jedno přání za druhým. Celý díl "V siedmom nebi můžete sledovat na tomto odkazu, sestřih z letu naším vrtulníkem začíná v čase 54:30.

  Tým HELITOM přeje Stance mnoho štěstí!

 • 17.02.2018

  Zástavba Garmin G500H do vrtulníku Eurocopter EC120B

  Dne 16. 2. 2018 byla úspěšně dokončena zástavba "glass-cockpit" přístroje Garmin G500H do vrtulníku Eurocopter EC120B, registrační značky OK-MMI. Jedná se již o druhý vrtulník provozovaný společností HELITOM s touto moderní avionikou (Robinson R44, reg. OK-SEF), která rozšiřuje možnosti používání vrtulníku a svými vlastnostmi spolu s integrací více přístrojů napomáhá k efektivnějšímu plánování a bezpečnějšímu provádění letů.

  Zveme všechny, kteří mají zájem si EC120 s novou avionikou vyzkoušet. Seznámení se s "glass-cockpitem" bude probíhat individuálně pro piloty s typovou kvalifikací nebo pro nové piloty jako součást teoretického a letového výcviku pro získání typové kvalifikace vrtulníku Eurocopter EC120B poskytovaného naší vrtulníkovou školou CZ/ATO-044.

  Těšíme se na mnoho nalétaných hodin na tomto krásném vrtulníku.

  Zástavba Garmin G500H do vrtulníku Eurocopter EC120B

 • 04.01.2018

  Rekapitulace roku 2017

  Děkujeme všem, kteří se v minulém roce podíleli na úspěších společnosti HELITOM s.r.o.

  Za rok 2017 jsme realizovali a naši klienti úspěšně zakončili celkem 18 výcviků v rámci oprávnění vrtulníkové školy CZ/ATO-044, a to od základních výcviků soukromého pilota PPL(H), přes výcviky typových kvalifikací vrtulníků Robinson R44, Eurocopter EC120, Bell 427, výcvik pro let v noci za VFR až po specializované kurzy jako výcviky obchodního pilota CPL(H), letového instruktora FI(H), výcviky typových instruktorů vrtulníku Bell 427 TRI(H) a kurzy pro jedno pilotní vícemotorové vrtulníky. V neposlední řadě jsme uspořádali doplňkové kurzy jako například výcviky letů s podvěsem pod vrtulníkem a rozdílové výcviky pilotů pro použití autopilota a prostředí "glass-cockpit".

  V roce 2017 jsme navázali na zkušenosti z předchozích let a pokračovali ve spolupráci se specialisty na leteckém monitoringu a filmování pozemní infrastruktury či letecké přepravy nákladů v podvěsu pod vrtulníkem.

  Naše vrtulníky se také, již tradičně, prezentovaly na veřejných vystoupeních a akcích jako například Helicopter Show v Hradci Králové.

  V rámci zkvalitňování poskytovaných služeb jsme rozšířili nejen naši vrtulníkovou flotilu, ale také řady instruktorů, abychom Vám, našim klientům a frekventantům, mohli vždy zajistit hladký a plynulý průběh výcviků či maximální operativnost ve využívání našich služeb dle Vašich časových možností a preferencí.

  Děkujeme za Vaši přízeň, podporu a přejeme úspěšný rok 2018

  Tým HELITOM

 • 22.12.2017

  Veselé Vánoce a vše nejlepší do roku 2018

  Veselé Vánoce a vše nejlepší do roku 2018 přeje tým společnosti HELITOM.

  PF 2018

 • 20.12.2017

  Výuka v anglickém jazyce

  Vrtulníková škola CZ/ATO-044 společnosti HELITOM s.r.o. získala schválení Úřadu pro civilní letectví k poskytování nabízených výcviků v anglickém jazyce, čímž otevřela dveře zahraničním klientům a všem zájemcům, kteří chtějí absolvovat pilotní výcvik v anglickém jazyce.

 • 08.12.2017

  Ježíškova vnoučata, let vrtulníkem

  Dne 8. 12. 2017 se podařilo splnit přání, let vrtulníkem, panu Aloisovi Svobodovi (71) z domova důchodců v Heřmanově Městci. V rámci akce „Ježíškova vnoučata“ Českého rozhlasu byl z iniciativy majitele vrtulníku Robinson R44 reg. značky OK-SEF, provozovaným společností HELITOM, uskutečněn let s panem Aloisem a dalšími obyvateli domova důchodců. Z reakcí všech přítomných, a hlavně obdarovaného pana Aloise, šlo o velmi povedený dárek. Jsme velice rádi, že pilot společnosti HELITOM mohl být součástí takto záslužné akce. Videa z letu jsou dostupná zde a zde.

 • 30.11.2017

  Kniha

  Bylo nám ctí a potěšením se finančně spolupodílet na vydání českého překladu nesmírně zajímavé knihy z vrtulníkového prostředí, "Lety pro život, Horští záchranáři mezi Matterhornem a Everestem", od autora, pana Gerolda Binera, šéfinstruktora světoznámé a uznávané švýcarské letecké společnosti Air Zermatt, specializující se na leteckou záchranu vrtulníkem v horách. V knize se můžeme dočíst o velmi poutavé kariéře autora, odehráváíjící se, jak název knihy napovídá, právě v horách kolem Matterhornu a Mount Everestu.

  Kniha

 • 09.11.2017

  Typový výcvik Robinson R66

  Společnost HELITOM nově nabízí zajištění Typového výcviku vrtulníku Robinson R66. Tento turbínový vrtulník je ideální volbou nejen pro piloty, kteří mají zkušenosti a oblíbili si filozofii vrtulníků značky Robinson, ale taktéž pro všechny, kteří hledají finančně dostupný turbínový vrtulník. Instruktoři společnosti HELITOM Vám rádi předají své zkušenosti s tímto typem.

 • 07.11.2017

  Nový instruktor a obchodní pilot v HELITOM

  Společnost HELITOM se neustále snaží zlepšovat a rozšiřovat své služby. Tento měsíc přibyl do našeho týmu nový letový instruktor a obchodní pilot. Jelikož se jedná již o druhého pilota-instruktora v hlavním pracovním poměru, jsme spolu s našimi ostatními piloty a instruktory schopni vyjít vstříc Vašim potřebám prakticky kdykoli.

  Těšíme se, že si s námi zalétáte!

 • 20.08.2017

  Robinson R44 Raven II OK-SEF vybavený autopilotem & G500H glass-cockpitem

  Společnost HELITOM rozšiřuje flotilu provozovaných vrtulníků o moderně vybavený vrtulník Robinson R44 Raven II, registrační značky OK-SEF. Tento vrtulník disponuje autopilotem a glass-cockpitem Garmin G500H. 

  Pro všechny zájemce o létání s tímto vrtulníkem pořádáme „Rozdílový výcvik Robinson R44 Autopilot & G500H“ obsahující teoretickou a praktickou část. Teoretická výuka zájemce v průběhu názorné přednášky a prezentace detailně seznámí s využitím autopilota a prostředím glass-cockpitu Garmin G500H. Praktická letová část výcviku poté slouží k bezpečnému osvojení si ovládání systémů vrtulníku. 

  Robinson R44 Raven II OK-SEF vybavený autopilotem & G500H glass-cockpitem

 • 03.08.2017

  Doprava telekomunikačních technologií v podvěsu pod vrtulníkem Robinson R44 Raven II OK-EEE

  Společnost HELITOM s.r.o. ve spolupráci se společností Backbone s.r.o. provedla dopravu a instalaci telekomunikačních technologií na střechy věznic Jiřice, Vinařice a na vodojem u Úval u Prahy. Materiál byl na místa určení dopraven v podvěsu pod vrtulníkem Robinson R44 Raven II registrační značky OK-EEE. Společnosti Backbone s.r.o. děkujeme za povedené video.

 • 29.07.2017

  Let pro televizní pořad "Mise nový domov"

  V sobotu 29. 7. 2017 uskutečnila naše společnost let pro televizní pořad "Mise nový domov" televize TV-NOVA, kde jsme udělali radost malé Viki Kučerové při její cestě za novým, vysněným, bezbariérovým domovem. Celý díl pořadu "Mise nový domov" včetně sestřihu z našeho letu můžete sledovat na tomto odkazu.

  Tým HELITOM přeje malé Viki a její mamince Ivaně mnoho štěstí!

 • 23.05.2017

  Typový výcvik Bell 427 a Předvstupní teoretický kurz pro jednopilotní vícemotorové vrtulníky

  Vrtulníková škola HELITOM rozšířila své služby v poskytování výcviků. Nově nabízíme výuku Předvstupního teoretického kurzu pro jednopilotní vícemotorové vrtulníky, teoretický a praktický výcvik pro získání typové kvalifikace vrtulníku Bell 427.

  Předvstupní teoretický kurz pro jednopilotní vícemotorové vrtulníky je určen všem pilotům, kteří ještě nepodstoupili teoretické zkoušky ATPL(H) a plánují zahájit výcvik pro získání první typové kvalifikace jednopilotního vícemotorového vrtulníku.

  Typová kvalifikace Bell 427 zahrnuje 25 hodin teoretické výuky a alespoň 8 hodin letového výcviku ve dvojím řízení (pro piloty bez zkušeností s vícemotorovými vrtulníky) nebo alespoň 3 hodiny letového výcviku ve dvojím řízení pro piloty se zkušenostmi s vícemotorovými vrtulníky.

  Typový výcvik Bell 427 a Předvstupní teoretický kurz pro jednopilotní vícemotorové vrtulníky

 • 30.12.2016

  Mobilní plošina HELIWAGON

  Společnost HELITOM v rámci zkvalitňování služeb hangárování Vašich vrtulníků nově nabízí možnost využití moderní mobilní plošiny HELIWAGON. Dálkově ovládaná plošina značně ulehčuje manipulaci s Vašim vrtulníkem. Stabilní, bezpečná plošina umožňující otáčení o 360°, disponuje nosností až 6800 kg a osvětlením pro lepší referenci během přistávání. Největší výhodou je však její jednoduchá obsluha, díky které dokážete se svým vrtuníkem na zemi manipulovat úplně sami.

  Mobilní plošina HELIWAGON

  Více informací: http://www.heliwagon.com

 • 01.07.2016

  Typový výcvik Eurocopter EC120

  Vrtulníková škola HELITOM nově získala oprávnění pro výcvik typové kvalifikace Eurocopter EC120. Typový výcvik zahrnuje 20 hodin teoretické výuky na učebně a alespoň 5 hodin praktického výcviku 

 • 02.03.2016

  HELITOM s.r.o – CZ/ATO - 044

  Společnost HELITOM s.r.o. úspěšně dokončila proces transformace z registrovaného zařízení na tzv. ATO (Approved Training Organisation). Osvědčení schválené organizace pro výcvik reflektuje aktuální legislativu Evropské komise a dokládá soulad výcviků prováděných společností HELITOM s  nařízením Komise (EU) č. 1178/2011 a dalšími souvisejícími legislativními požadavky.

  Vrtulníková škola HELITOM je aktuálně oprávněna provádět následující teoretické a praktické výcviky:

  - Kvalifikace obchodního pilota vrtulníku CPL(H)

  - Kvalifikace soukromého pilota vrtulníku PPL(H)

  - Kvalifikace letového instruktora vrtulníku FI(H)

  - Kvalifikace typového instruktora vrtulníku TRI(H)

  - Kvalifikace pro let v noci za VFR - vrtulníky

  - Typová kvalifikace vrtulníku Robinson R44

  - Typová kvalifikace vrtulníku Robinson R22

  Součástí oprávnění ATO je taktéž poskytování seznamovacích letů zájemcům o vrtulníkové létání.

  HELITOM s.r.o – CZ/ATO - 044

 • 29.01.2016

  Nově nabízíme možnost hangárování vrtulníků

  Společnost HELITOM s.r.o. nově nabízí hangárování vrtulníků v moderním zatepleném a zabezpečeném hangáru.

  Hangár je projektován s ohledem na potřeby hangárování vrtulníků. Odolná ocelová konstrukce s dostatečnou výškou střešních vazníků je opláštěna sendvičovými panely se zateplením. Vrtulníky jsou tak ušetřeny také extrémním výkyvům teplot. 

  Součástí hangárování mohou být také komplexní služby, které majitelům vrtulníků umožní využít svůj čas pro létání.

  V rámci hangárování u společnosti HELITOM může být zajištěno např.:

  - základní servis vrtulníků včetně čištění interiéru a údržby exteriéru

  - přelety vrtulníků k majiteli nebo do servisu

  - předletová příprava a poletové prohlídky, doplnění paliva a olejů

  - možnost uskutečnění přeletu vrtulníku k majiteli

  - možnost vzletu a přistání také v noci, díky osvětlené dráze

   

  Součástí hangárování je i možnost využívání dalšího zázemí společnosti HELITOM .

  Nově nabízíme možnost hangárování vrtulníků

 • 19.01.2016

  Vše nejlepší do roku 2016

  Hodně leteckého štěstí a zdraví v roce 2016
  přeje tým společnosti HELITOM

  Vše nejlepší do roku 2016

 • 27.05.2015

  Premiéra podvěsů na R44 na Helicoptershow 2015

  Vrtulníková letecká škola HELITOM se již tradičně zúčastnila akce HELICOPTER SHOW na hradeckém letišti. Tentokrát zde představila novinku v podobě podvěsu pod vrtulníkem Robinson R44. Tři vrtulníky společnosti HELITOM (BO 105, R44 a R22) se také zúčastnily skupinového letu celkem 14 vrtulníků od nejmenšího Robinsonu R22, přes EC 135 až bitevní AH-1S Cobra.

  V jednotlivých letových ukázkách představil HELITOM vrtulník BO 105. Veřejnou premiérou bylo předvedení podvěsů pod vrtulníkem Robinson R44 v rámci sobotního leteckého programu.

  Fotografie naleznete zde.

  Reportáž z Helicoptershow můžete zhlédnout zde.

  Premiéra podvěsů na R44 na Helicoptershow 2015

 • 15.05.2015

  Podvěsy na vrtulníku Robinson R44

  Společnost HELITOM s.r.o. aktuálně jako jediná v ČR disponuje vrtulníkem Robinson R44 Raven II vybaveným zařízením pro zavěšení a transport břemen pod vrtulníkem.

  Zařízení společnosti ONBOARD SYSTEMS Intenational (Cargo Hook Kit with TALON LC Keeperless Hook) je certifikováno FAA a EASA. Maximální zatížení háku uváděné výrobcem činí 363 kg. Cargo hook je nadstandardně vybaven také váhou břemene s výnosem do kokpitu vrtulníku. Samozřejmostí je elektromagnetická i mechanická možnost odhození břemene. 

  Zástavba byla na počátku roku 2015 provedena u autorizovaného servisu Robinson - LPS, Letecké práce a služby, s.r.o.

  Následně byly postupy, požadavky na posádku a systém výcviku implementován do Provozní příručky pro letecké práce společnosti HELITOM s.r.o. a v průběhu jara došlo k úspěšnému výcviku pilotů-instruktorů a vazačů společnosti.

  Nyní je letecká vrtulníková škola HELITOM připravena poskytovat efektivní a ekonomickou formu výcviku pilotáže s podvěsy.

  Základní požadavky pro zahájení výcviku pilotáže s podvěsy:

  - minimální nálet 300h jako PIC na vrtulníku

  - minimálně 10h na typu vrtulníku použitém ve výcviku

  - platná typová kvalifikace na typu použitém ve výcviku

  - platný průkaz způsobilosti CPL(H) nebo ATPL(H), případně PPL(H) pro nekomerční provoz

  Podvěsy na vrtulníku Robinson R44

 • 14.04.2015

  Jarní školení

  Dne 11. dubna 2015 proběhlo ve výukovém centru společnosti HELITOM pravidelné Jarní školení. Jednotlivá témata přednášeli instruktoři letecké vrtulníkové školy HELITOM, pracovníci Úřadu civilního letectvíí 

  Témata školení:

  - Provozní informace společnosti HELITOM s.r.o.

  - Rozbor vybraných leteckých incidentů a nehod za rok 2014

  - Změny v organizaci vzdušného prostoru 

  - Informace o cvičení Lion Effort

  - Rozbor provedení nouzového postupu při „závadě hydrauliky“ na R44

  - Změna předpisu L2

  - Odborná diskuze účastníků a závěrečný test  

  Jarní školení

 • 12.01.2015

  Kurz zimního vrtulníkového létání

  Seznamte se pod vedením zkušených instruktorů se specifiky zimního vrtulníkového létání v horských podmínkách.  

  Témata kurzu:

  - manipulace s vrtulníkem v podmínkách horského letiště

  - vzorové případy výpočtů výkonnosti vrtulníku v různých nadmořských výškách

  - vzlety a přistání na povrchu se sněhem

  - přistávání do omezených prostorů na sněhu, v horském terénu – rekognoskace, a vyhodnocování různých míst přistání

  - navigační lety v podhorském prostředí

  - seznámení se základy provedení letů v horách

  Délka kurzu:  3 letové dny (nálet cca 2-3 h/den, teoretická výuka cca 2h/den; rozsah výuky lez přizpůsobit požadavkům klienta)

  Po dohodě je možné výcvik absolvovat na vlastním vrtulníku.  

  Letový výcvik bude probíhat v závislosti na meteorologických podmínkách.

   

  Termíny kurzu a další informace a přihlášky na info@helitom.cz

  Kurz zimního vrtulníkového létání

 • 20.12.2014

  Vše nejlepší do roku 2015 přeje tým společnosti HELITOM

  Hodně zdraví, štěstí a příjemné létání v roce 2015
  přeje tým společnosti HELITOM

  Vše nejlepší do roku 2015 přeje tým společnosti HELITOM

 • 10.09.2014

  Společnost HELITOM s.r.o. úspěšně dokončila realizaci komplexního vzdělávacího projektu HELICOPTER ACADEMY

  Projekt HELICOPTER ACADEMY měl za cíl přinést možnost nadstavbové teoretické přípravy pilotů pro soukromé i profesionální nasazení.

  Jednotlivé bloky se věnovaly např. specifikům vrtulníkového létání v zimních podmínkách, přistání do omezených prostorů, letům v režimu night teorii nočního létání vrtulníky, meteorologii, prevence a předcházení leteckých nehod, nouzovým postupům, spolupráci členů posádky v jednopilotním provozu, aerodynamice vrtulníků, zásadám poskytování první pomoci v letectví, či využití vrtulníků pro záchranné práce v horách.

  Účastníci HELICOPTER ACADEMY ocenili vysokou odbornou úroveň             

  Společnost HELITOM realizuje projekt Komplexní vzdělávání vrtulníkových pilotů: HELICOPTER ACADEMY financovaný z operačního programu OP VK oblast podpory 3.2.. Realizace projektu 1. 1. 2014 – 30. 11. 2014

  Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu.

 • 23.06.2014

  European Helicopter Show 2014

  Letecká vrtulníková škola HELITOM se zúčastnila největší české vrtulníkové výstavy European Helicopter Show 2014 (EHS) na letišti v Hradci Králové. V rámci letové ukázky na sobotním leteckém dni předvedl HELITOM s.r.o. ve spolupráci se společností Ortika, a.s. vrtulník BO 105.

  Fotografie z EHS naleznete zde.

  European Helicopter Show 2014

 • 17.04.2014

  HELITOM je nejlépe hodnocenou ryze vrtulníkovou leteckou školou v ČR

  Letecká vrtulníková škola HELITOM uspěla v anketě Letecká škola roku 2014 na serveru aeroweb.cz, kde čtenáři hlasovali o nejpopulárnější leteckou školu v České republice.

  Vrtulníková škola HELITOM se umístila v konkurenci 180 leteckých škol z celé České republiky na devátém místě  a prvním místě ze škol specializujících se na výcvik vrtulníkových pilotů. Celkem bylo v anketě registrováno 2 310 platných hlasů.

  Tým společnosti HELITOM děkuje všem pilotům-absolventům, žákům a příznivcům vrtulníkového létání za podporu. 

  HELITOM je nejlépe hodnocenou ryze vrtulníkovou leteckou školou v ČR

 • 31.03.2014

  HELITOM HELICOPTER ACADEMY

  Společnost HELITOM s.r.o. spoští projekt Komplexní vzdělávací projekt HELICOPTER ACADEMY, který  přináší možnost nadstavbové teoretické přípravy pilotů pro soukromé i profesionální nasazení.

  Mezi hlavní cíle vzdělávacího projektu patří:

  - poskytnout pilotům a zájemcům o profesi pilotů vrtulníků novou moderní možnost vzdělávání,

  - pomocí vybraných témat rozšířit znalosti a dovednosti pilotů o v praxi použitelné informace,

  - umožnit odbornou diskuzi formou workshopu,

  - přispět ke zvýšení bezpečnosti vrtulníkového provozu.

   

  Společnost HELITOM realizuje projekt „ Komplexní vzdělávání vrtulníkových pilotů: Helicopter Academy“ financovaný z operačního programu OP VK oblast podpory 3.2.. Realizace projektu 1. 1. 2014 – 30. 11. 2014

  Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu.

 • 22.01.2014

  Kurz zimního vrtulníkového létání

  Seznamte se pod vedením zkušených instruktorů se specifiky zimního vrtulníkového létání v horských podmínkách.  

  Témata kurzu:

  - manipulace s vrtulníkem v podmínkách horského letiště

  - vzorové případy výpočtů výkonnosti vrtulníku v různých nadmořských výškách

  - vzlety a přistání na povrchu se sněhem

  - přistávání do omezených prostorů na sněhu, v horském terénu – rekognoskace, a vyhodnocování různých míst přistání

  - navigační lety v podhorském prostředí

  - seznámení se základy provedení letů v horách

  Délka kurzu:  3 letové dny (nálet cca 2-3 h/den, teoretická výuka cca 2h/den; rozsah výuky lez přizpůsobit požadavkům klienta)

  Po dohodě je možné výcvik absolvovat na vlastním vrtulníku.  

  Letový výcvik bude probíhat v závislosti na meteorologických podmínkách.

   

  Termíny kurzu a další informace a přihlášky na info@helitom.cz

  Kurz zimního vrtulníkového létání

 • 10.01.2014

  Využijte zimu po výcvik VFR Night

  Zimní měsíce s krátkým dnem jsou ideální pro absolvování výcviku nočního vrtulníkového létání. 

  Kvalifikace VFR noc umožňuje využívat vrtulník při příznivých letových podmínkách i v noci a nabízí pilotovi možnost vzlétat a přistávat ze schválených letišť a heliportů i po západu slunce (občanském soumraku), nebo vzlétat ve dne a legálně přistávat po západu slunce.

  Kurz VFR Night je určen držitelům licence PPL(H), kteří po vydání průkazu způsobilosti absolvovali nejméně 100 hodin letů jako pilot vrtulníku (z toho nejméně 60 hodin jako PIC na vrtulnících a 20 hodin přeletů).

  Osnova zahrnuje 5 hodin teoretické výuky a praktický letový výcvik, který se řídí osnovou letové výuky schválenou Úřadem pro civilní letectví v Praze pro leteckou školu společnosti HELITOM s.r.o. v souladu s předpisy JAR-FCL2. Praktický výcvik obsahuje: 40 letů v trvání 15:00 hodin.

  Bližší informace Vám rádi sdělí instruktoři společnosti HELITOM

  Využijte zimu po výcvik VFR Night

 • 05.09.2013

  HELITOM HELICOPTER DAY

  Na sobotu 14. září připravil tým společnosti HELITOM s.r.o. setkání nazvané HELITOM HELICOPTER DAY. Akce byla určena pro klienty a příznivce vrtulníkového létání a partnery vrtulníkové školy HELITOM. Během celého dne se na kolínském letišti představilo sedm typů vrtulníků od nejmenšího jednomístného ultralehkého stroje Mosquito až po výkonný turbohřídelový Eurocopter AS 350B3e nebo dvoumotorový Bo 105CBS4. Vedle těchto typů byly prezentovány ještě vrtulníky EC 120, Robinson R66, R44 a R22.

  Fotografie z akce

   

  HELITOM HELICOPTER DAY

 • 03.07.2013

  Nová vrtulníková trička

  HELITOM nabízí nová trička s vrtulníkovým motivem. Kvalitní trika jsou opět vyrobena českou společností Rejoice. Cena trika: 550,- Kč včetně DPH (+poštovné). Dostupné velikosti M-XXL. Objednávejte na: info@helitom.cz.

  Obchodní podmínky ke stažení zde.

  Nová vrtulníková trička

 • 06.06.2013

  Povodňové monitorovací lety

  HELITOM provedl sérii monitorovacích letů vodních toků v Středočeském a Královéhradeckém kraji. Společnost HELITOM podpořila povodňový monitoring poskytnutím posádky a vrtulníku na část letů zdarma. Výstupy byly využity Povodím Labe s.p.

  Povodňové monitorovací lety

 • 16.05.2013

  HELITOM na European Helicopter show v Hradci Králové

  Společnost HELITOM prezentovala na odborném semináři, který byl součástí mezinárodní výstavy European Helicopter show, metodu monitoringu lesů a zvěře vrtulníky.

  Metoda Helimonitoring byla vyvinuta ve spolupráci se společností Letecké práce a služby a Lesnickou a dřevařskou fakultou Mendlovy univerzity v Brně.

  Účastníci semináře byli seznámeni s principem metody, výsledky provozního testování, zkušenostmi vlastníků lesů a leteckých provozovatelů.

  HELITOM na European Helicopter show v Hradci Králové

 • 01.03.2013

  Kurz nočního létání - kvalifikace VFR NIGHT

  Získejte kvalifikaci VFR NIGHT, která Vám umožní létat i po západu slunce.

  Létání v noci za VFR patří mezi pokročilé dovednosti pilota. Pilot s kvalifikací VFR NIGHT může provádět let vrtulníkem za příznivých letových podmínek v noci.

  Kvalifikace VFR NIGHT umožňuje pilotovi vzlétat i přistávat ze schválených letišť a heliportů i po západu slunce (občanském soumraku).

   

  Letový výcvik:

  - Obsahuje 40 letů v trvání 15:00 hodin z toho 35 letů v trvání 14:30 hodin výcviku ve dvojím řízení s instruktorem a 5 letů v trvání 0:30 hodin sólo pod dohledem instruktora.

  - Z toho nejméně 10 hodin letů podle přístrojů a 5 hodin v noci a z toho 30 minut sólového letu.

   

  Teoretická výuka:

  Osnova teoretických znalostí zahrnuje 5 hodin výuky dle platných předpisů.

   

  Pro více informací nás kontaktujte na: info@helitom.cz 

   

  Kurz nočního létání - kvalifikace VFR NIGHT

 • 21.01.2013

  Kurz zimního vrtulníkového létání

  Letecká vrtulníková škola HELITOM připravila pro piloty vrtulníků další kurz z cyklu HELITOM Academy. V rámci kurzu zimního vrtulníkového létání Vás instruktoři seznámí se specifiky zimního vrtulníkového létání v horských podmínkách.

  Témata kurzu:

  - manipulace s vrtulníkem v podmínkách horského letiště

  - vzorové případy výpočtů výkonnosti vrtulníku v různých nadmořských výškách

  - vzlety a přistání na povrchu se sněhem

  - navigační lety v podhorském prostředí

  - seznámení se základy provedení letů v horách

  - přistávání do omezených prostorů na sněhu, v horském terénu – rekognoskace, a vyhodnocování různých míst přistání

   

  Každý večer proběhne sezení žáků  s instruktorem. Bude vyhodnocen letový výcvik a probrána teorie na následující den.

  Hangárování vrtulníků:  Letiště Vrchlabí (cena 230,- Kč/noc R44 včetně nahřátí), doprava penzion -  letiště zajištěna

  Tankování: Twin Trans Vrchlabí

  Délka kurzu: – 3 letové dny (nálet cca 2-3 h/den, teoretická výuka cca 2h/den; rozsah výuky lez přizpůsobit požadavkům klienta)

  Letový výcvik bude probíhat v závislosti na meteorologických podmínkách

   

  Pro více informací nás kontaktujte na: info@helitom.cz 

  Kurz zimního vrtulníkového létání

 • 27.12.2012

  Vše nejlepší přeje HELITOM

  Hodně zdraví, úspěchů a dostatek nadhledu v roce 2013
  přeje tým společnosti HELITOM

  Vše nejlepší přeje HELITOM

 • 27.09.2012

  Udržovací seminář instruktorů vrtulníkového létání

  Ve dnech 19.-20. 6. 2012 uspořádala vrtulníková škola HELITOM udržovací seminář instruktorů vrtulníkového létání (AMC FCL 2.320(a) (2)).

  Školení zajišťovali instruktoři s dlouholetými zkušenostmi z vrtulníkového provozu, řízení letového provozu, odborníci z Úřadu pro civilní letectví a lektoři renomované vzdělávací a poradenské společnosti poskytující trénink prezentačních a komunikačních dovedností.

  Témata semináře:

  - Výuka a sebevzdělávání

  - Techniky výuky a prezentačních dovedností

  - Role instruktora

  - Národní předpisy, stávající předpisy JAR-FCL, částečně OPS, nové nařízen EK

  - Lidský faktor v letectví

  - Bezpečnost v letectví, prevence incidentů a nehod

  - Právní aspekty a postupy vymáhání

  - Dovednost v navigaci včetně využití navigačních prostředků

  - Výuka létání podle přístrojů

  - Témata související s meteorologií včetně metod distribuce

  - Letecké umění (dovednosti)

  Udržovací seminář instruktorů vrtulníkového létání

 • 30.05.2012

  Vyhlídkové lety vrtulníkem BO 105 na Dni otevřeného letiště v Kolíně

  Zveme Vás na Den otevřeného letiště v Kolíně.

  V rámci této akce HELITOM připravil:

  - vyhlídkové lety vrtulníky BO 105, Robinson R44 a R22

  - další přednášku z cyklu HELITOM academy (Téma: Vrtulníky Robinson - historie a vývoj)

  - odborné konzultace s instruktory vrtulníkové školy HELITOM

   

  Na setkání s Vámi se těší tým vrtulníkové školy HELITOM.

  Vyhlídkové lety vrtulníkem BO 105 na Dni otevřeného letiště v Kolíně

 • 10.04.2012

  Jarní školení společnosti HELITOM

  Vážení piloti a příznivci vrtulníkového létání,

  dovolte nám, abychom vás pozvali na „jarní školení pilotů“, které se bude konat v neděli 15. 4. 2012 od 10:00 hodin ve školícím středisku společnosti HELITOM s.r.o. na letišti v Kolíně.

  Program školení:

  1. Rozbor leteckých nehod v roce 2011

  2. Změny v organizaci vzdušného prostoru ČR pro rok 2012

  3. Závady vzniklé při provozu vrtulníků Robinson v roce 2011

  4. Odborná diskuze účastníků a závěrečný test

  Po vyhodnocení testu Vám bude úspěšné absolvování školení zapsáno do zápisníku letů, nezapomeňte si jej proto prosím přinést. Toto periodické školení provádí vrtulníková škola HELITOM na základě předpisu L13, hlava 9.

  Předpokládaná doba trvání činí 3 hodiny. Cena školení činí 500,- Kč (bez DPH)

  V případě zájmu o absolvování jarního školení u společnosti HELITOM potvrďte prosím Vaši účast na e-mail: info@helitom.cz

  Na setkání se těší tým letecké školy HELITOM.

  Jarní školení společnosti HELITOM

 • 02.01.2012

  Vše nejlepší do roku 2012

  Hodně zdraví, úspěchů a dostatek nadhledu v roce 2012
  přeje tým společnosti HELITOM

  Vše nejlepší do roku 2012

 • 28.12.2011

  Nové firemní oblečení HELITOM týmu

  Společnost HELITOM vytvořila ve spolupráci s renomovaným výrobcem outdoorových oděvů – společností Rejoice jedinečnou kolekci oblečení v barvách HELITOM.

  Všechny modely byly vyrobeny na zakázku v České republice.

   

  Nové firemní oblečení HELITOM týmu

 • 01.12.2011

  Možnost nákupu leteckého paliva bez spotřební daně u společnosti HELITOM

  Společnost HELITOM získala tzv. zvláštní povolení na přijímání a užívání vybraných výrobků, konkrétně leteckého paliva Avgas 100LL. V praxi toto povolení představuje možnost prodávat letecké palivo bez spotřební daně provozovatelům leteckých prací.

  Celní ředitelství Hradec Králové jako věcně a místně příslušný správce daně podle ustanovení § 1 odst. 3 zákona č. 353/2003 Sb. o spotřebních daních, ve znění pozdějších předpisů na základě návrhu společnosti HELITOM s.r.o. na vydání zvláštního povolení, v souladu s ustanovením § 101 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů a ustanovením § 13 odst. 1 zákona o spotřebních daních vydal ZVLÁŠTNÍ POVOLENÍ na přijímání a užívání vybraných výrobků osvobozených od daně, ev.č. CZ1107197Z001.

  V případě zájmu o čerpání paliva na letišti v Kolíně (např. v rámci optimalizace přeletů, dálkových letů atd.) nás prosím kontaktujete ideálně s cca jednodenním předstihem.

  Kontakt: 608 886 398

  E-mail: info@helitom.cz

  Možnost nákupu leteckého paliva bez spotřební daně u společnosti HELITOM

 • 04.11.2011

  HELITOM rozšířil nabídku o typové výcviky

  Společnost HELITOM úspěšně prošla auditem externího auditora a Úřadu po civilní letectví a stala se organizací poskytující vrtulníkové typové výcviky - Type Rating Training Organisation (TRTO).

  HELITOM rozšířil nabídku o typové výcviky

 • 20.09.2011

  Logo HELITOM má ochrannou známku

  Logo společnosti HELITOM s.r.o. bylo 7. září 2011 zapsáno do rejstříku ochranných známek Úřadu průmyslového vlastnictví.

  Úřad průmyslového vlastnictví provedl formální i věcný průzkum a logo HELITOM  shledal schopným zápisu do rejstříku ochranných známek.

  Zápisem do rejstříku získala společnost HELITOM s.r.o. jako vlastník ochranné známky výlučné právo tuto známku používat.

  Logo HELITOM má ochrannou známku

 • 19.09.2011

  Den Letiště Praha Letňany

  Pražské letňanské letiště připravilo pod názvem Den Letiště Praha Letňany pro příznivce létání ukázky nejrůznějších typů letadel včetně ukázek akrobacie.

  HELITOM návštěvníkům předvedl vrtulník Robinson R44.

  Fotografie z akce

  Den Letiště Praha Letňany

 • 03.09.2011

  Jičínské 100létání

  V roce 2011 uplynulo sto let od prvního vzletu letounu na místě dnešního jičínského letiště. Při této příležitosti uspořádal 3. 9. 2011 Aeroklub Jičín Den otevřených dveří s názvem Jičínské 100létání. V rámci předvedení letecké techniky, zde společnost HELITOM předvedla vrtulníky Robinson R22 a R44.

  Fotografie z akce

  Jičínské 100létání

 • 20.07.2011

  Vzdělávání - nové pokračování bezpečnostní kampaně "Doletíš?!"

  „Nejlepší prevencí vlastních chyb je učit se od dobrých pilotů. Dobrým pilotem je ten, které chce být ještě lepším pilotem.“

  Podívejte se na díl úspěšné kampaně pojednávající o leteckém výcviku.

  Kompletní osvětová kampaň Úřadu pro civilní letectví.

  Vzdělávání - nové pokračování bezpečnostní kampaně

 • 14.07.2011

  Školení - Omezený průkaz radiotelefonisty

  Společnost HELITOM pořádá jednodenní školení zaměřené na výuku témat potřebných pro složení zkoušky omezeného průkazu radiotelefonisty letecké pohyblivé služby na Českém telekomunikačním úřadě.

  Školení se uskuteční 18. 7. 2011 ve výukovém středisku společnosti HELITOM na letišti v Kolíně. Je připraveno pro žáky leteckých škol k získání znalostí nutných ke zkoušce na ČTÚ, ale i pro stávající piloty k osvěžení znalostí, či k případným konzultacím.

  Přednášející: Tomáš Janíček

  Čas zahájení: 9:00

  Délka školení: 8 hodin

   

  Informace o zkoušce radiotelefonisty na: www.ctu.cz

  Školení - Omezený průkaz radiotelefonisty

 • 04.07.2011

  Krajinou příběhů českých hradů známých i neznámých s filmovými snímky společnosti HELITOM

  Tvůrcům nového seriálu České televize „Krajinou příběhů českých hradů známých i neznámých“ dodává společnost HELITOM s.r.o. komplexní filmové letecké práce - vrtulník Robinson R22 včetně zkušeného pilota a vlastního kameramana.

  Jednotlivé díly můžete zhlédnout na stránkách pořadu Krajinou příběhů českých hradů známých i neznámých

  Další díly se připravují.

  Krajinou příběhů českých hradů známých i neznámých s filmovými snímky společnosti HELITOM

 • 03.07.2011

  Otevření nového výukového centra společnosti HELITOM v Kolíně

  V rámci Dne otevřeného letiště v Kolíně (25. 6. 2011) bylo slavnostně otevřeno nové výukové centrum vrtulníkové letecké školy HELITOM. Pro výuku pilotů vrtulníků je zde připraveno kompletní zázemí včetně moderní prezentační techniky a pomůcek, výukových materiálů a přístupu k internetu. Výukové centrum vzniklo v nově vybudovaných prostorech projektovaných s ohledem na provoz vrtulníkové školy. Nechybí prostorná učebna s velkou pracovní plochou umožňující nejen komfortní studium a předletovou přípravu, ale i příjemnou práci s mapovými podklady.

  Při slavnostním otevření byl pro klienty společnosti HELITOM připraven let vrtulníkem BO 105.

  Na Vaši návštěvu nového výukového centra se těší tým společnosti HELITOM.

  Fotografie z akce.

  Otevření nového výukového centra společnosti HELITOM v Kolíně

 • 22.06.2011

  Pozvánka na Den otevřeného letiště v Kolíně

  Dne 25. 6. 2011 se v Kolíně uskuteční Den otevřeného letiště. V rámci této akce bude slavnostně otevřeno nové výukové centrum společnosti HELITOM.

  Program Dne otevřeného letiště v Kolíně.

  Pozvánka na Den otevřeného letiště v Kolíně

 • 29.05.2011

  Den otevřených dveří na letecké základně v Čáslavi

  28. 5. 2011 se společnost HELITOM zúčastnila dne otevřených dveří na letišti Čáslav.

   

  Den otevřených dveří na letecké základně v Čáslavi

 • 08.05.2011

  Výuka PPL(H) v angličtině

  Vrtulníková škola HELITOM je oprávněna k výuce soukromých pilotů vrtulníku (Private Pilot Licence- Helicopter) v anglickém jazyce. Anglická verze dokumentace pro výcvik PPL(H) společnosti HELITOM s.r.o. byla schválena Úřadem pro civilní letectví.

 • 21.04.2011

  Nový vrtulník společnosti HELITOM

  Společnost HELITOM s.r.o. se stala majitelem a provozovatelem vrtulníku Robinson R22 s imatrikulací OK-CPW. Vrtulník byl vyroben v roce 2008 a je plně připraven pro výuku žáků vrtulníkové školy HELITOM.

  Fotografie vrtulníku Robinson R22 OK-CPW

  Nový vrtulník společnosti HELITOM

 • 15.04.2011

  HELITOM s.r.o. buduje nové zázemí vrtulníkové školy v Kolíně

  HELITOM s.r.o začne od 1. 7. 2011 provozovat vrtulníkovou školu a letecké práce v nových moderních prostorách na letišti v Kolíně.

   

  HELITOM s.r.o. buduje nové zázemí vrtulníkové školy v Kolíně

 • 06.04.2011

  Započetí spolupráce s F AIR, spol. s r.o.

  Společnost HELITOM s.r.o. uzavřela smlouvu o spolupráci se společností F AIR, spol. s r.o. o poskytování výcviku PPL(H) na letišti v Benešově.

  Započetí spolupráce s F AIR, spol. s r.o.